ZGŁOŚ PROBLEMikona ozdobna

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane
*
*
*
*
captcha
Zapoznałem/am się i akceptuję regulamin oraz politykę prywatności *

ODSYŁACZE

Link do zasobu (portal):

Link do zasobu (skrót):

http://azon.e-science.pl/zasoby/15164

Link do zasobu (repozytorium):

https://id.e-science.pl/records/15164

Typ zasobu: książka

Bezpieczeństwo i biometria urządzeń mobilnych w Polsce. Badanie użytkowników 2016

Widok

Metadane zasobu

Tytuł Bezpieczeństwo i biometria urządzeń mobilnych w Polsce. Badanie użytkowników 2016
Osoby Autorzy: Wojciech Wodo, Hanna Ławniczak
Współtwórcy: Damian Derlukiewicz (Recenzent)
Partner: Politechnika Wrocławska
Opis Edukacja użytkownika jest jednym z ważniejszych elementów wdrażania nowych produktów i usług na rynek. Niejednokrotnie wymaga ona olbrzymich nakładów zarówno finansowych jak i organizacyjnych. Przeprowadzone badania wykazały jednoznacznie, że w obszarze technologii mobilnych, a w szczególności w aspekcie ich bezpieczeństwa istnieje olbrzymia luka świadomościowa użytkowników. Podczas przeprowadzania badań można zauważyć wiele poziomów świadomości korzystania z urządzeń mobilnych, a co za tym idzie zróżnicowanej wiedzy z zakresu funkcjonalności czy bezpieczeństwa użytkowania smartfonów i tabletów. Wnioskiem płynącym z niniejszego opracowanie jest fakt, że niemożliwym jest stworzenie jednego uniwersalnego rozwiązania odpowiadającego na wszelkie potrzeby bezpieczeństwa użytkowników urządzeń mobilnych. Systemy bezpieczeństwa powinny być projektowane z myślą o określonej grupie odbiorców łączących podobne cechy, poglądy i potrzeby. Aby zidentyfikować te dane, należy przeprowadzić rzetelne badania rynku, które pozwolą wyeksplorować takie jego obszary, których na początku prac nie przewidywano. Niejednokrotnie okazuje się, że wybrane sposoby komunikacji nowych funkcjonalności nie trafiają do odbiorców i nie wzbudzają ich zaufania. Utrwalone stereotypy (jak w wypadku metod biometrycznych) biorą górę nad rozwojem technologii. W takich wypadkach należy postawić na aspekt ludzki i przeprowadzić użytkownika przez nieznaną dotąd drogę dając mu poczucie bezpieczeństwa. Nie jest to zadanie łatwe, ale bez wykonania tej pracy nie można liczyć na wysokie wskaźniki adaptacji nowych technologii bezpieczeństwa. (Polski)
Słowa kluczowe "urządzenia mobilne"@pl, "bezpieczeństwo w sieci i internecie"@pl
Klasyfikacja Typ zasobu: książka
Dyscyplina naukowa: dziedzina nauk ekonomicznych / nauki o zarządzaniu (2011)
Grupa docelowa: ogół społeczeństwa, naukowcy, studenci
Szkodliwe treści: Nie
Charakterystyka Miejsce wydania: Wrocław
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej
Czas wydania: 2016
Liczba stron: 16
ISBN: 978-83-7493-970-6
Język zasobu: Polski
Identyfikatory: OAI: 36335
Linki zewnętrzne
Licencja ID-NC-ND
Informacje techniczne Deponujący: Marta Kordas
Data udostępnienia: 14-06-2019
Kolekcje Kolekcja Politechniki Wrocławskiej, Kolekcja e-Biblio PWr

Cytowanie

Skopiowano

Wojciech Wodo, Hanna Ławniczak. Bezpieczeństwo i biometria urządzeń mobilnych w Polsce. Badanie użytkowników 2016. [książka] Dostępny w Atlasie Zasobów Otwartej Nauki, . Licencja: ID-NC-ND, https://azon.e-science.pl/licencje/ID-NC-ND_PWr.pdf. Data dostępu: DD.MM.RRRR.

Podobne zasoby

Splunk - konfiguracja, rozpoznawanie i wizualizacja informacji o incydentach i zagrożeniach

Arkadiusz Kotynia, Julia Jancelewicz, Urszula Warmińska, inny dokument, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / automatyka, elektronika i elektrotechnika (2018)

Bezpieczeństwo i biometria urządzeń mobilnych w Polsce. Badanie użytkowników 2016

Wojciech Wodo, Hanna Ławniczak, inny dokument, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / informatyka techniczna i telekomunikacja (2018)

Wojciech Wodo - Kreatywny Wrocławia 2021

Martyna Dziakowicz, Michał Trojanowski, audio, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / informatyka techniczna i telekomunikacja (2018)

Rate Your Snack - projekt zespołowy

Hubert Macikowski, Miłosz Jarząb, Dominika Kędzierska, Cezary Pawłowski, wideo, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / automatyka, elektronika i elektrotechnika (2018)

Porównanie wyników detekcji zagrożeń wykrytych przez OpenVas i skaner Shodan lub inne skanery online - projekt

Jakub Wnęczak, Marek Wiśnicki, wideo, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / automatyka, elektronika i elektrotechnika (2018)

Wykorzystanie programu arpwatch do detekcji zagrożeń w warstwie 2 ISO/OSI - projekt

Weronika Belniak, Piotr Tarnawski, wideo, Politechnika Wrocławska, Dziedzina nauk inżynieryjno-technicznych / automatyka, elektronika i elektrotechnika (2018)

Zobacz więcej