ZGŁOŚ PROBLEMikona ozdobna

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane
*
*
*
*
captcha
Zapoznałem/am się i akceptuję regulamin oraz politykę prywatności *

ODSYŁACZE

Link do zasobu (portal):

Link do zasobu (skrót):

http://azon.e-science.pl/zasoby/22912

Link do zasobu (repozytorium):

https://id.e-science.pl/records/22912

Typ zasobu: książka

Separacja ziarna w kombajnach zbożowych

Widok

Metadane zasobu

Tytuł Separacja ziarna w kombajnach zbożowych
Osoby Autorzy: Jerzy Bieniek
Współtwórcy: Zygmunt Owsiak (Redaktor)
Partner: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
Opis W pracy przedstawiono przegląd rozwiązań konstrukcyjnych stosowanych w zespołach czyszczących kombajnów zbożowych oraz propozycję nowych rozwiązań zespołu czyszczącego. Omówione zostały zespoły z sitami płaskimi i z sitami rotacyjnymi.
Publikacja prezentuje także wykorzystanie nowych typów sit kształtowych: cylindrycznego, daszkowego i dwupłaszczyznowego, które charakteryzują się lepszymi parametrami pracy niż stosowane obecnie sito płaskie i można je używać w zespole czyszczącym kombajnu zbożowego pracującego na terenach nachylonych.
Badania wykonano na specjalnym stanowisku badawczym do symulacji warunków pracy sita podczas jazdy kombajnów zbożowych o nachyleniu w różnych kierunkach. Stanowisko stwarzało możliwość regulacji nachylenia poprzecznego jak i wzdłużnego sita w zakresie od 0° do 15°. Uzyskane wyniki mają znaczenie poznawcze w zakresie: metod oceny pracy sit kształtowych, określenia rozkładów przesiewu masy czyszczonej w różnych układach nachylenia sit podczas przebiegu procesu separacji, określenia wpływu kąta nachylenia daszków i części uchylnej na parametry pracy sit. Praca ma również znaczenie utylitarne, gdyż uzyskane wyniki umożliwiają optymalizację ustawień parametrów sit i wyznaczenie parametrów eksploatacyjnych pracy zespołu czyszczącego w warunkach jego nachylenia. Przeprowadzone badania zespołu czyszczącego w warunkach laboratoryjnych i polowych wykazały, że sita daszkowe i dwupłaszczyznowe o zachowanych podstawowych wymiarach i parametrach kinematycznych mogą być zastosowane w kombajnie zbożowym pracującym zarówno na terenie płaskim, jak i nachylonym do 15°. (Polski)
Uwagi: Monografia zawiera streszczenie w j. angielskim.
7. Książki i czasopisma Wydawnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego
Słowa kluczowe "kombajn zbożowy"@pl, "sito cylindryczne"@pl, "nachylenie"@pl, "zespół czyszczący"@pl, "przesiewanie"@pl, "sito dwupłaszczyznowe"@pl, "separacja"@pl, "sito daszkowe"@pl
Klasyfikacja Typ zasobu: książka
Dyscyplina naukowa: dziedzina nauk rolniczych / inżynieria rolnicza (2011)
Grupa docelowa: ogół społeczeństwa
Szkodliwe treści: Nie
Charakterystyka Miejsce wydania: Wrocław
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Czas wydania: 2010
Liczba stron: 113
Nazwa serii: Monografie
Numeracja: XCVI
ISBN: 978-83-60574-99-7
Język zasobu: Polski
Identyfikatory: OAI: 4251
Linki zewnętrzne
Licencja CC BY-ND-NC 4.0
Informacje techniczne Deponujący: Magdalena Kozińska
Data udostępnienia: 30-11-2018
Kolekcje Kolekcja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Cytowanie

Skopiowano

Jerzy Bieniek. Separacja ziarna w kombajnach zbożowych. [książka] Dostępny w Atlasie Zasobów Otwartej Nauki, . Licencja: CC BY-ND-NC 4.0, https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/4.0/legalcode.pl. Data dostępu: DD.MM.RRRR.

Podobne zasoby

PIERSNO 05 – dachy - nachylenie i materiał

Joanna Litwin, Roksana Maliniak, praca artystyczna, architektoniczna, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, dziedzina nauk technicznych / architektura i urbanistyka (2011)