News

28-01-2019

AZON – jak działa platforma – szkolenia

Czym jest AZON, czyli Atlas Zasobów Otwartej Nauki? Jakiego rodzaju dane są w nim zgromadzone? Kto, dla kogo i w jakich celach deponuje materiały naukowe? I wreszcie – jak znaleźć interesujący nas, konkretny, plik? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszało ponad 300 osób, które wzięły udział w szkoleniach dla grup docelowych i udostępniających zasoby w 2018 roku.

AZON kierowany jest przede wszystkim do naukowców i studentów, ale nie tylko – także do uczniów szkół średnich, świata biznesu i do wszystkich ludzi zainteresowanych zgłębianiem wiedzy i wykorzystywaniem jej w praktyce zawodowej i w codziennym życiu.

Szkolenia odbyły się m.in. w kilku wrocławskich liceach, a także na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Uczestnicy spotkań poświęconych AZON-owi – uczniowie, nauczyciele, studenci, naukowcy i pracownicy uczelni – dostali pakiet niezbędnych informacji na temat platformy. Dowiedzieli się, jakiego rodzaju zasoby naukowe udostępniają poszczególne uczelnie biorące udział w projekcie. Zapoznali się także z narzędziami do przeszukiwania bazy i pobierania danych ze strony zasobynauki.pl.

W 2019 przeszkolimy kolejnych użytkowników Atlasu Zasobów Otwartej Nauki.

Chętnych zapraszamy do kontaktu z nami.